Velikonoce na litomyšlském zámku

Výstava

Litomyšlský zámek je o letošních Velikonocích otevřený po všechny čtyři sváteční dny – tedy od 14. až do 17. dubna. Velikonoční prohlídky květinově vyzdobenými reprezentačními sály základního okruhu mohou být příjemnou změnou pro návštěvníky, které již omrzela tradiční velikonoční pomlázka.

Kromě toho také na nádvořích a v zahradách zámku pokračuje zdarma přístupná floristická výstava V objetí jarní renesance, na které jsou k vidění objekty z přírodních materiálů vytvořené pedagogy a studenty oboru výstavnictví a floristický design Střední školy zahradnické a technické Litomyšl na témata jako renesanční architektura, Leonardo da Vinci nebo náměty ze slavných renesančních uměleckých děl.

Prohlídky vyzdobených reprezentačních sálů budou probíhat v uvedených dnech vždy v návštěvní době zámku od 10 do 16 hodin, poslední prohlídka začíná v 15 hodin. Ceny vstupného na www.zamek-litomysl.cz.

Floristická výstava je přístupná zdarma na zámeckých nádvořích a v zahradě ve dnech 14. až 17. dubna, a to vždy v návštěvní době zámku od 10 do 16 hodin.