Informace pro návštěvníky

Zde najdete potřebné informace před návštěvou zámku v Litomyšli. V případě podrobnějších dotazů se na nás v otevíracích dnech (v zimních měsících v pracovních dnech od 9 do 15 hodin) můžete obrátit telefonicky (+420 461 615 067) nebo e-mailem (litomysl@npu.cz).

Parkoviště

Do 100 m od zámku naleznete parkovací místa za poplatek. Do 300 m od zámku i parkovací místa bez poplatku. Pro autobusové zájezdy je možnost vysednout a opět nasednout u zámku, poté přeparkovat na odstavné parkoviště pro autobusy u čerpací stanice MOL (při vjezdu do města směrem od Hradce Králové).

Bezbariérový přístup

Obě prohlídkové trasy se nacházejí v 1. patře. Návštěvníci s drobným pohybovým omezením pohodlně vyjdou po mírném jezdeckém schodišti a dále jsou pokoje bezbariérové. Vozíčky s vlastním asistentem je nutné vyvézt po tomto schodišti do 1. patra a dále jsou pokoje bezbariérové. Doporučujeme ohlásit návštěvu aspoň dva dny předem v pokladně zámku.
Během prohlídky není možné se posadit.

Mazlíčci

Do francouzské zahrady a anglického parku je povolen vstup se psy na vodítku.

Cyklisté

Stojany na kola jsou umístěny vlevo při vstupu z prvního nádvoří do francouzské zahrady. Ve francouzské  zahradě a anglickém parku platí zákaz jízdy na kole z důvodu bezpečnosti ostatních návštěvníků a z důvodu ochrany povrchu cest.

Zázemí pro děti

Na dámských toaletách mohou maminky využít přebalovací pult.

Občerstvení

Základní občerstvení (voda, sušenky) se dají koupit v pokladně zámku v přízemí druhého (arkádového nádvoří). Po dobu rekonstrukce je kavárna uzavřena. Další kavárny a restaurace najdete v hojném počtu v centru města (náměstí a okolí).