Informace pro návštěvníky

Zde najdete potřebné informace před návštěvou zámku v Litomyšli. V případě podrobnějších dotazů se na nás v otevíracích dnech (v zimních měsících v pracovních dnech od 9 do 15 hodin) můžete obrátit telefonicky (+420 461 615 067) nebo e-mailem (litomysl@npu.cz).

Parkoviště

Do 100 m od zámku nalezenete parkovací místa za poplatek. Do 300 m od zámku i parkovací místa bez poplatku. Pro autobusové zájezdy je možnost vysednout a opět nasednot na zastávce hromadné dopravy u zámku, odstavné parkoviště pro autobusy je v ulici T. G. Masaryka.

Bezbariérový přístup

Obě prohlídkové trasy se nacházejí v 1. patře. Návštěvníci s drobným pohybovým omezením pohodlně vyjdou po pozvolném jezdeckém schodišti a dále jsou pokoje bezbariérové. Během prohlídky není možné se posadit.

Návštěvníci na vozíku mohou (min. 3 pracovní dny předem) požádat o zapůjčení zámeckého invalidního vozíku, který rozchodem kol projede všemi vchody do historických pokojů. Do 1. patra bude vyvezen zámeckým schodolezem.

Náštěvníci s těžkým pohybovým postižením na elektrických vozících se do historických pokojů a tras nedostanou.

Mazlíčci

Zvířatům je zcela zakázán přístup do historických interiérů, vnitřního arkádového nádvoří a francouzské zahrady.

Cyklisté

V areálu nejsou instalovány stojany na kola. Umístění na nádvoří je třeba dohodnout s obsluhou pokladny. V zahradách platí zákaz jízdy na kole z důvodu bezpečnosti ostatních návštěvníků.

Zázemí pro děti

Na návštěvnických toaletách mohou maminky využít přebalovací pult.

Občerstvení

V otevíracích dnech zámku a během kulturních akcí je pro občerstvení návštěvníků připravena Zámecká kavárna.