Ve fotosoutěži 2018 k narozeninám zámku v Litomyšli na téma Kouzlo sgrafit byly vybrány nejhezčí fotografie.

1. místo

Ve fotosoutěži 2018 k narozeninám zámku v Litomyšli na téma Kouzlo sgrafit byly vybrány nejhezčí fotografie.

Od 1. 4. do 28. 10. 2018 se mohli návštěvníci litomyšlského zámku zapojit do nové fotografické soutěže, letos na téma Litomyšl – kouzlo sgrafit. Dne 18. března 1568 byl položen základní kámen nového reprezentačního zámku nejvyššího kancléře pana Vratislava z Pernštejna. Datum začátku stavby určili urozenému majiteli astrologové. A úspěšně, protože krásu renesančního zámku v Litomyšli mohou návštěvníci obdivovat už 450 let. Ve 20. století byla obnovena nádherná sgrafitová výzdoba stěn litomyšlského zámku, a to týmem restaurátorů pod vedením Olbrama Zoubka. Stala se pro zámek charakteristickou. K závěrečnému datu se sešlo 35 soutěžních fotografií, ze kterých zaměstnanci zámku 1. 11. 2018 vybrali vítězné. 

S ohledem na nařízení GDPR (General Data Protection Regulation), jinými slovy soubor pravidel na ochranu osobních dat, nelze aktuálně zveřejnit klasický seznam výherců v podobě jmen a měst s trvalým bydlištěm. Na našich stránkách naleznete proto tři vybrané fotografie a výherci i všichni účastníci soutěže budou osloveni e-mailem. Děkujeme za pochopení.

Jako odměna pro výherce jsou připraveny rodinné volné vstupenky na litomyšlský zámek na rok 2019, knihy z produkce Národního památkového ústavu, publikace o českých hradech a zámcích, či drobné upomínkové předměty z Litomyšle.

Výběr soutěžních fotografií lze najít také na zámeckém facebooku „castle.litomysl“ (www.facebook.com/Castle-Litomysl).

Fotosoutěž na téma Litomyšl – kouzlo sgrafit, jako řada dalších kulturních akcí v roce 2018, je součástí oslav 450. narozenin zámku v Litomyšli.

 

Výhercům blahopřejeme.